≡ Menu

Město Rájec-Jestřebí ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY RÁJEC-JESTŘEBÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2021 – 2022

www.hudbarajecjestrebi.cz

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starostky Mgr. Romany Synakieviczové.
Koncerty jsou podporovány Nadací Český hudební fond.

 

Čtvrtek 16. 9. 2021 v 19 h, Státní zámek Rájec nad Svitavou

Slavnostní zahajovací koncert

SLAVIC TRIO

Barbora Trnčíková - hoboj,  Anna Sysová - klarinet, Petr Sedlák - fagot

Slavic trio foto.jpgTrio spolu poprvé hrálo již v r. 2016 na Akademie komorní hudby pod vedením členů Berlínských filharmoniků Tomáše Jamníka a Václava Vonáška. Protože se jeho protagonisté komorní hudbě chtěli společně věnovat intenzivněji, rozhodli se působit nadále pod názvem Slavic trio, s nímž v roce 2018 získali 1. cenu na mezinárodní soutěži komorních souborů v italském Chieri.

Barbora Trnčíková se věnovala od dětství hře na zobcovou flétnu a klavír, na gymnáziu začala hrát na hoboj a v současné době je posluchačkou HAMU. Absolvovala studijní stáž na prestižní Conservatoire National Superieur de Musique ve francouzském Lyonu a mezi její soutěžní úspěchy patří zejména 1. cena v mezinárodní soutěži v italském Chieri, 1. cena a titul absolutního vítěze v oboru hra na dřevěné dechové nástroje na mezinárodní soutěži Pro Bohemia Ostrava a 1. cena a absolutní vítězství na Soutěžní přehlídce konzervatoří v Teplicích. Byla vybrána jako jediná česká reprezentantka k účasti v mezinárodní soutěži AEOLUS v Düsseldorfu kde se probojovala mezi 8 nejlepších hobojistů.

Anna Sysová se začala hře na klarinet věnovat ve dvanácti letech a nyní je  posluchačkou JAMU a studuje na Guildhall School of Music v Londýně. Je laureátkou několika  soutěží v ČR i v zahraničí. Je stipendistkou Akademie komorní hudby, německé nadace Villa Musica a členkou dvou komorních souborů založených v Praze - Kalabis Quintet a Slavic trio. Byla orchestrální akademičkou Filharmonie Brno a během posledních dvou let byla vybrána do významných evropských mládežnických orchestrů - G. Mahler Jugendorchester a The European Union Youth Orchestra.

Petr Sedlák se od 6 let věnoval nejprve hře na zobcovou flétnu, později i na fagot. Vystudoval Konzervatoř Brno a pokračoval na HAMU. V současné době je studentem prestižní Royal College of Music v Londýně, laureátem Mezinárodní soutěže dechových nástrojů a soutěže Pro Bohemia Ostrava. Byl členem orchestrální akademie Filharmonie Brno, je stipendistou Akademie komorní hudby, absolvoval turné s Orchestrem mladých Evropské Unie EUYO a pod vedením Vasilije Petrenka vystoupil mimo jiné na festivalu BBC Proms v Londýně. Kromě hry na fagot se věnuje rovněž dirigování.

Vstupné jednotlivě: 180/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 15. 10. 2021  v 19 h, Kulturní centrum – sokolovna

Podzimní koncert
THE CELLO BOYS & Od klasiky k rocku

Ladislav Mariaš - violoncello
Zachar Fedorov - violoncello

Poprockové duo Ladislav Mariáš a Zachar Fedorov zahrají na violoncella klasickou hudbu, ale i úpravy rockových a popových hitů nejznámějších kapel jako Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden či známých interpretů a DJ´s jako Jackson, Fonsi, Avicii a další.

cello19 (13 of 74) malá.jpgLadislav Mariaš je absolventem Pražské konzervatoře a pokračuje v konzultacích u Mikaela Ericssona na AMU v Praze. Získal 1. místo a titul absolutního vítěze soutěže ZUŠ, 2. místo na evropské soutěži Bogdana Warchala Talent for Europe v Dolnom Kubíně. Absolvoval masterclass pod vedením světových violoncellistů, působil také v Plzeňské filharmonii. Nyní vystupuje sólově, orchestrálně a v komorních projektech.

Zachar Fedorov je rovněž absolventem Pražské konzervatoře a vzdělání si doplňuje na AMU v Praze pod vedením Michala Kaňky. V roce 2002 vyhrál soutěž ZUŠ a v roce 2011 udělal konkurz do Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Účastní se mnoha komorních vystoupení s různým hudebním zaměřením – od klasiky až po novodobou pop-rockovou hudbu, vystoupil jako sólista s Teplickou filharmonií a s orchestrem Severočeského divadla a od roku 2015 působí v Českém národním symfonickém orchestru, se kterým například absolvoval zahraniční turné s Enniem Morriconem.

Vstupné jednotlivě: 150/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 1. 12. 2021 v 19 h, kostel Všech svatých

Adventní koncert
Hudba královských dvorů

Richard Závada – theorba
Jakub Michl – viola da gamba

Duo oblíbených barokních nástrojů, které nesměly chybět na žádném královském dvoře a jejichž souzvuk byl neodmyslitelnou součástí zámeckých komnat interpretuje díla barokních skladatelů jako jsou Robert de Visée, Archangelo Corelli, Francois Couperin a další.

DSC_5151 MALÁ.jpgRichard Závada studoval loutnu na Akademii staré hudby při FF MU v Brně, na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Lyon a na JAMU v Brně. Dlouhodobě  se věnuje hře na historické nástroje a od roku 2006 je uměleckým vedoucím skupiny Bakchus, zabývající se interpretací středověké hudby. Hostoval v hudebních ansámblech Czech Ensemble Baroque, Capella Regia Praha, Ensemble Musica Armonia, Ensemble Tourbillon, Westminster Opera (GB), Sinfonietta Baden (AT), Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Brno Baroque, Polyfonion, působil v různých pěveckých sborech a v roce 2006 se zúčastnil natáčení mužských sborů na CD a DVD pro americkou metalovou legendu Manowar. Založil ansámbl Capella Antiqua Brunensis, který se zabývá interpretací barokní hudby a rekonstrukcí barokních baletů a loutnové duo Infinitas. Aktivně koncertuje v ČR i v zahraničí, vystupuje v divadlech v orchestru i na jevišti, natáčel také hudbu do slavné počítačové hry Kingdome Come Deliverance od Warhors Studios.

Jakub Michl vystudoval violoncello na Pražské konzervatoři u Tomáše Strašila, hudební vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, violu da gamba na Trinity College of Music v Londýně u Alison Crum a Vittoria Ghielmiho na Mozarteu v Salzburgu. Mimo to absolvoval mistrovské třídy a soukromé lekce s Jordi Savallem, Wielandem Kuijkenem, Marianne Müller a mnoha dalšími osobnostmi. Je laureátem interpretační soutěže o sólový výstup s orchestrem Hudebního festivalu Znojmo v roce 2013. Svůj zájem o hudbu evropského středověku a hru na fidulu prohluboval na kurzech v Besalú (Medieval Music Besalú) a Vancouveru (Early Music Vancouver). Spolupracoval se soubory Musica Florea, In Cordis Ensemble, Czech Ensemble Baroque, Ensemble Damian, Solamente naturali, Les Traversées Baroques, Trinity College Consort of Viols, Greenwich Baroque, Ritornello aj. Vyučuje též violu da gamba a historicky poučenou interpretaci staré hudby v Čechách i zahraničí.

Vstupné jednotlivě: 150/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sobota 8. 1. 2022 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

Novoroční koncert s přípitkem starostky
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
Doubravka Součková - soprán, Robin Červinek - baryton

Aktuální foto malá.jpgRenomované klavírní trio s vyhlášenými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.  

Moravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.

Vstupné jednotlivě: 180/120 Kč (děti studenti předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 18. 3. 2022 v 19 h, obřadní síň MÚ

Recitál klavírní virtuózky Kateřiny Potocké

Další koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu. Pro diváky je připraven atraktivní klasicko-romantický virtuózní program.

potocká.jpgHře na klavír se Kateřina Potocká začala věnovat již ve 4 letech, své mimořádné nadání rozvíjela na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod vedením MgA. Martiny Schulmeisterové, Ph.D. a od roku 2018 je posluchačkou JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Vlasákové. Byla úspěšná na soutěžích Amadeus, Virtuosi per musica di pianoforte nebo na soutěži Vítězslava Nováka, v roce 2014 získala 1. cenu a titul absolutního vítěze na soutěži Pro Bohemia a zvítězila v Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka v Kamenici nad Lipou. Dále obdržela 2. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů v Praze (2015), 2. cenu na soutěži „Pianotalents“ Miláno, Itálie (2013) nebo 3. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni (2016). Mezi její poslední úspěchy patří ceny získané v r. 2019 v Římě - 1. cena na mezinárodní soutěži Anemos a 2. cena na soutěži Youth Academy Award. V témže roce zvítězila také na mezinárodní soutěži v Klosterneuburgu (Vídeň). Soustavně se věnuje rovněž komorní hře, od roku 2019 působí na konzervatoři v Pardubicích.

Vstupné jednotlivě: 150/120 Kč (děti, studenti, předprodej)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek 22. 4. 2022 v 19 h, Kulturní centrum - sokolovna

BAROCK & Barokní a rockové hity

Adam Malík – elektrická kytara, Pavel Wallinger – housle, Komorní orchestr Musici Boemi

Plakát BAROCK malý.jpg

Zbrusu nový pořad renomovaného komorního orchestru s kytarovým mágem Adamem Malíkem, frontmanem úspěšné ACDC revival kapely. Poznejte úžasné propojení rockové muziky, kterou poslouchají stovky milionů posluchačů po celém světě s úžasným světem barokních velikánů. Hudební projekt zasahuje emoce nejširší skupiny obyvatel od fanoušků rockových kapel až po znalce filigránského umění v oblasti klasické hudby. Profesionální kytarista Adam Malík s akademickým hudebním vzděláním a klasický komorní orchestr z členů profesionálních brněnských těles v čele s koncertním mistrem Filharmonie Brno nabízejí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců podpořených cembalem ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim a Johannem Sebastianem Bachem či rockových legend jakými byli QUEEN či AC/DC.  

Komorní orchestr Musici Boemi vznikl v roce 2002 v Brně s cílem kvalitně interpretovat hudbu všech slohových období od baroka až po současné žijící autory. Je složen z předních hráčů významných českých hudebních těles. Soubor spolupracoval s umělci zvučných jmen (Pavel Šporcl, Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Gabriela Demeterová, Ivan Ženatý, Jiří Stivín, Alfréd Strejček, Josef Somr, Richard Novák, Richard Samek, Stanislav Macura, Eva Maria Riedl, …) a pravidelně se věnuje účinkování na koncertech a festivalech doma i v zahraničí (Mendt Meets Mozart, Svatováclavský festival, Brněnský varhanní festival, Setkávání nové hudby, Setkání žánrů aj.). Repertoár souboru má stěžejní zaměření v baroku (A Vivaldi, J. S. Bach, G. F. Händel), české komorní tvorbě (A. Dvořák, J. Suk, L. Janáček, B. Martinů) a nevyhýbá se ani dílům českých soudobých skladatelů (P. Novák-Zemek, J. Šťastný-Graham, P. Pokorný, P. Sýkora) či cross-over projektům (Classic Meets Jazz). V minulosti spolupracoval též s rakouským skladatelem, aranžérem a producentem Johnnym Bertlem na MM festivalu v St. Pöltenu (2006) a exkluzivně též na přehlídce proslulé britské značky Agent Provocateur na zámku Neuwaldegg ve Vídni (2009). Komorní orchestr Musici Boemi je oceňován odbornou kritikou zejména pro precizní souhru, entuziasmus mladého ansámblu a stylovou vyváženost v celé šíři svého repertoáru. Uměleckým vedoucím souboru je koncertní mistr Filharmonie Brno Pavel Wallinger.

Vstupné jednotlivě: 250/200 Kč (děti, studenti, předprodej)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna programu vyhrazena.

 

Adresy míst konání koncertů:

1) Státní zámek Rájec nad Svitavou, Blanenská 1, Rájec-Jestřebí
2) Obřadní síň MÚ Rájec-Jestřebí, Blanenská 84, Rájec-Jestřebí
3) Kulturní centrum – sokolovna, Fügnerova 281, Rájec-Jestřebí
4) Kostel Všech svatých, Blanenská (naproti MÚ), Rájec-Jestřebí

 

Předplatné /prodej zahájen v 2. půli srpna 2021/:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 390 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 590 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 890 Kč

Výměna abonmá z loňské sezóny 2020-2021 za doplatek 50%:
přenosná abonentka pro 1 osobu 295 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 445 Kč
přenosná abonenta dítě/student 195 Kč

 

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P
a jedné doprovodné osobě (abonentka je nepřenosná)

Předprodej vstupenek a abonentek:

Informační centrum Rájec-Jestřebí, Komenského 620, Rájec-Jestřebí,
tel. 516 432 191, e-mail: informace@rajecjestrebi.cz, www.hudbarajecjestrebi.cz

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ z Rájce-Jestřebí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

www.hudbarajecjestrebi.cz